Bugün, 5 Ekim 2022 Çarşamba

Manisa Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Manisa oto ekspertiz firmalarının değeri ve kıymeti her geçen gün daha da çok anlaşılmaktadır. Türkiye genelinde yapılan ekspertiz işlemleri sürekli artmaktadır.

İkinci el araç alım işlemleri arttıkça ekspertiz firma sayıları da artmaktadır. Sayılarının artması kalitesiz ve güvenilmez firma artışını da yanında getirmektedir. Kalite ile başarı kaçınılmazdır.

Oto ekspertizin önemi ne anlama gelmektedir?

Detaylı bir oto ekspertiz raporundan anlaşılması gereken satın alınacak olan aracın ilerde ne kadar masraf çıkartabileceği ne kadar sağlam olduğudur. Hem bütçenizi hem de hayatınızı emanet ettiğiniz araçları satın alırken ekspertiz işlemi yaptırmak bir yere hayatınıza da ne kadar değer verdiğinizle ilgilidir. Canınızı ve en kıymetli yakınlarınızı taşımak için kullanacağınız araçlara mutlaka ekspertiz yaptırarak binmeli hayatınızı emanet etmelisiniz.

 

Oto ekspertiz firmaları hangi işlemleri yapar? İşlemler ne kadar sürmektedir?

Ekspertiz işlemleri oldukça kısa sürede tamamlanabilmektedir. Raporun elinize ulaşması için biraz beklemek gerekse de sonuçlarının hayatınızı ve araç alım kararlarınızı etkileyeceğini düşünürsek bu süreyi beklemek sorun olmayacaktır. Oto ekspertiz raporu bir aracın iç ve dış tüm aksamlarının incelenerek ne kadar kullanıldığı ve daha ne kadar verimli kullanılabileceği hakkında detaylı bir rapordur. Bu rapor sonucu ile aracı alıp almama kararı verilebilir. Bütçenize göre en uygun aracı alabilmek için ekspertiz işlemi yaptırmak en güvenilir adımdır. Raporda bakılması gereken genel noktalar vardır. Bunlar; kaporta, motor, genel mekanik aksam, kaza geçmişidir.

 

Oto Ekspertiz fiyatları hangi aralıkta değişmektedir?

Ekspertiz raporunda aracın geçmişte yaşadığı kazalar ve bu kazaların sonuçlarını da görmek mümkündür. Bu sonuçlarla aracın gelecekte size ne kadar masraf çıkartacağı öngörülebilmektedir. Bu yüzden ekspertiz işlemine verilen ücrete karınız olarak bakmak en doğrusudur. Bazı araç alıcıları bu işlemi gereksiz ve boşa giden bir masraf kalemi olarak görmektedir. Ama aracı alıp kullanmaya başladıktan sonra ekspertiz yaptırmanın önemini kısa bir süre içerisinde görmektedirler. Eksper hizmeti satın alınırken çeşitli paket seçenekleri tercih edilebilir. Genel bir kontrol dışında bazı bölümlere özel ve detaylı araştırma istemek mümkündür. Bazı kontrol kalemlerini tek tek satın alabilmekte olasıdır. Ücret konusunda iken bu eksper ücretini kim ödemelidir sorusu da oldukça fazla sorulmaktadır. İkinci el araç alımında eksper ücretini genellikle bu işlemi talep eden tarafından ödenmektedir. Bazı durumlarda ise aracı satan işi halihazırda yaptırdığı ekspertiz işleminin raporunu alıcıya sunabilir. Alıcı bu rapora güvenirse tekrar işlem yaptırmak istemeyebilir.

 

Bir Ekspertiz uzmanı nasıl olunur?

Bir ekspertiz uzmanı olmak için ilk olarak bu konuda eğitim almak ve bilgi edinmek için istekli olmak gereklidir. İstemeden yapılan işlerde uzman olmak beklenemez. Aylarını hatta bazen yıllarını bu uğurda harcamayı göze almak gerekecektir. Oto ekspertiz lisansı da denilen oto ekspertiz TSE belgesi almak için Türk Standartları Enstitüsü’ne başvurmak gerekmektedir. Böylece TSE Hizmet Yeterlilik belgesi alınabilecektir. Bunun dışında bazı eğitim kurumları oto ekspertiz uzmanlığı sertifika programı şeklinde eğitim ile kişilere sertifika vermektedir.

 

Manisa oto ekspertiz firmaları

Manisa oto ekspertiz alanında adeta bir star gibidir. Sektöründe lider olan firmalar sadece bir tık uzağınızdadır. Manisa ili içerisinde olan ekspertiz firmalarından bazıları şöyledir;

 

Manisa Oto Ekspertiz (EXPERİX)

 

Pilot Garage Manisa Ekspertiz

 

TSE Yetkili Manisa Ekspertiz

 

Auto Expertiz

 

Garantili Arabam Manisa Oto Ekspertiz

 

Dynomoss Manisa Oto Ekspertiz

 

Otorapor Manisa Oto Ekspertiz

 

General Oto Ekspertiz

 

Salihli Oto Ekspertiz

 

Manisa Ümran Oto Ekspertiz

 

Otopratik Manisa Oto Ekspertiz

 

Ny Oto Ekspertiz Manisa Dynobil

 


Anahtar Kelimeler: Manisa Ekspertiz Firmaları Listesi
  • Çarşamba 22.5 ° / 10.4 ° Açık hava
  • Perşembe 23.8 ° / 9.2 ° Açık hava
  • Cuma 23.6 ° / 10.1 ° Bulutlar