Bugün, 20 Ağustos 2022 Cumartesi

Tepecik'te Ulaşım Sorunu Yok

0

'Tepecik'te Ulaşım İsyanı' başlığı ile duyurduğumuz Şehzadeler İlçesi'ne bağlı Tepecik Mahallesi'ndeki ulaşım sorunu haberinin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz konuya açıklık getirdi. Toplu taşıma araçlarının giidişte 5 defa, dönüşte ise en son gece saat 00:40'ta olmak üzere 6 defa Tepecik mahallesine girdiğini ifade eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz; 'Tepecik'teki ulaşım sıkıntısı kısaca anımsarsak; daha önce muhtarlık araçları ile toplu ulaşım hizmeti verilirken, araçlar zarar ettiği için muhtarlık bu araçları elinden çıkartıyor. O dönem Tepecik muhtarı Paşaköy taşımacılarına giderek 'Biz araçlarımızı sattık, Paşaköy arabaları Tepecik'e uğrar mı' diye soruyor. Paşaköy taşımacısı da süreç içerisinde 4-5 defe Tepecik mahallesine girerek yolcu taşımıştır. Sonrasında; Manisa Büyükşehir Belediyesi olunca toplu taşımada değişim yaşanıyor. Tepecik muhtarı yeni düzenlemeyle birlikte yeniden müracaatta bulunarak Paşaköy hattında çalışan araçların mahallelerine de girmesini istiyor. Yani her saat buradan geçsin diyor. Biz, Ulaşım Daire Başkanlığı olarak Tepecik'e girecek araç sayısını ve saatlerini belirledik. Günün hangi saatlerinde Paşaköy-Selimşehlar-Manisa hattında çalışan otobüsler Tepecik mahallemize girecek belli. Bu plana göre Paşaköy'den kalkan toplu taşıma aracı 06:20, 09:00, 12:00, 14:00 ve 18:00 saatlerinde Tepecik mahallesine girerek yolcularını alıyor. Dönüşte ise Manisa'dan kalkan otobüs 08:45, 12:00, 14:00, 16:50, 20:45 ve 00:40 saatlerinde Tepecik mahalle merkezinden geçerek yolcularını bırakıyor. Bu planlama Tepecik mahallesi kahvesinde asılı.

Buradaki sıkıntı, mahalle sakinlerinin hareket saatlerini bildikleri halde Tepecik'e uğramayacak araçlara binmelerinden kaynaklanıyor. Vatandaş Tepecik mahallesine uğramayacak olan araçlara da binerek ille bizi Tepecik'e bırak diyorlar. Şoför arkadaşlarımız da diyor ki; sizin binmeniz gereken araç şu saatte. Siz o saati bekleyeceksiniz. diyor ama. vatandaşlarımız yine de yarım saat yada bir saat beklememek için biniyor. Sonrasında da bu tür sorunlarla karşılaşıyorlar.

Vatandaşlarımız bu alışkanlığı kazanamadı yada kazanmak istemiyorlar. Tepecik'te nüfus belli, günde kaç yolcunun bindiği belli. Her şey ortadayken bu insanların şikayet ederek, kamuoyu oluşturarak sağa-sola gittiklerini de biliyoruz. Bunların yapmak istedikleri şek başka bir amaca hizmet etmek. Hep daha fazlasını istiyorlar. İnsanları doyuramıyorsunuz. Biz Tepecik sakinlerinden mahallelerine giren araçlara binmelerini istiyoruz. Bu hareket planlamasına uydukları takdirde ulaşım konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacaklardır' dedi.

ZÜLFÜKAR SEKİZLER


Anahtar Kelimeler: tepecik-te-ulasim-sorunu-yok
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Açık hava
  • Pazar 37.8 ° / 18.4 ° Açık hava
  • Pazartesi 38.1 ° / 18.9 ° Açık hava